Sport

Skąd czerpać wiedzę o odżywkach sportowych?

16 maja 2019

Na pewno zdarzyło Ci się zauważyć, jeśli chodzisz na siłownię lub w bardziej zaangażowany sposób zajmujesz się jakimś sportem, że w ostatnich latach popularność odżywek notuje naprawdę bardzo mocne wzrosty. Nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu sama kwestia „bycia fit” to dzisiaj pewnego rodzaju społeczny fenomen.

Warto zaznaczyć, że dzięki temu, że ludzie coraz łatwiej i w coraz bardziej zaangażowany sposób zaczynają sobie radzić z własnymi ograniczeniami i lenistwem, możemy także zaobserwować wzrost późniejszego świadomego podejścia do aktywności fizycznej. Nie tylko w ujęciu treningowym, ruchowym, ale także w ujęciu konkretnych i bardzo zaawansowanych opcji, które będą się przekładały potem na efektywność i podtrzymywanie motywacji do tego, by rzeczywiście ciągle zajmować się konkretnymi przypadkami, w których to przesuwamy swoją granicę – lenistwa, demotywacji czy po prostu wydolności, osiągając tym samym jeszcze więcej i wchodząc po prostu na nowe etapy. Warto zaznaczyć, że będzie to doskonale się przekładać także na sam tryb odbywania treningów.

Jednocześnie, w kontekście odżywek, możemy dzisiaj korzystać z pomocy różnych źródeł. Po pierwsze- jeśli mamy dostęp do trenerów personalnych czy dietetyków, warto zawsze skonsultować się z taką osobą. Tu jednak temat jest dosyć indywidualny, bo na przykład osoby z chorobami autoagresywnymi, jak zespół Hashimoto, powinny bezpośrednio skonsultować swoją suplementację z endokrynologiem. Zdrowie zawsze trzeba stawiać na pierwszym miejscu i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, nawet najmniejszych. Jednocześnie trzeba też przyjąć założenie, ze wiedza o suplementach nie gwarantuje jeszcze tego, że będziemy użytkować i stosować je w sposób całkowicie prawidłowy i zgodny z przeznaczeniem.

Warto sprawdzić: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosmetyki-naturalne_Naturalne-artykuly-higieniczne-1406.html

Co na to wpływa? Uwarunkowania naszego organizmu – genetyczne, wydolnościowe. Zawsze suplementacja powinna być poprzedzona dokładnym zbadaniem możliwości, potrzeb i ograniczeń organizmu. W przeciwnym razie możemy miesiącami przyjmować coś, co i tak nie będzie miało żadnego przełożenia na wyniki czy poprawę wyglądu sylwetki. Zdecydowanie warto przekonać się o tym, jak wiele można zyskać z odpowiednio zestawioną suplementacją, która naprawdę będzie pewnego rodzaju akceleratorem osiągnięć. A wiadomo, że jak są postępy i je widać, to człowiek jeszcze bardziej będzie w stanie się wkręcić w to, by jak najlepiej poradzić sobie z kolejnymi etapami na siłowni, jeśli chodzi o przekraczanie granic, budowę masy czy też redukcję tkanki tłuszczowej.

Polecamy: Medycyna Estetyczna – Dr Winczakiewicz